Snijeg u Veneciji
-
Jezik izvornika: njemački
-
Prijevod: Sandra Markota Sever
-
Broj stranica: 336
-
Datum izdanja: studeni 2005.
-
ISBN: 953-7052-79-6
-
Naslov izvornika: Schnee in Venedig
-
Vrsta uveza: meki s klapnama
-
Visina: 170 mm
-
Težina: 275 g
-
Najniža cijena u posljednjih 30 dana: 1,32 €
Rok isporuke: tri radna dana.
Besplatna dostava: za narudžbe iznad 35,00 €.
Vrijedi za područje Republike Hrvatske.
Godina je 1862. a na parobrodu koji povezuje Trst i Veneciju događa se stravično, dvostruko ubojstvo. Jedan od ubijenih savjetnik je cara Franje Josipa i njegovoj supruzi, prelijepoj Sissi koja već više od pola godine boravi u gradu svetoga Marka, nosi važne dokumente. Slučaj dobiva commissario Tron, osiromašeni venecijanski konte. No, carska vojna policija oduzima mu slučaj i rješava ga čudnim metodama, ali commissario se ne da zavarati i upušta se u privatnu istragu koju podržava i carica. Smrtonosna napetost kulminira na najboljem od svih maskenbala u Veneciji, onom koji svake godine priređuje upravo obitelj Tron. Snijeg u Veneciji napet je i uzbudljiv povijesni krimić, prepun duhovitih detalja, u kojem su poznate i javne osobe samo sporedni likovi, a glavni je junak klasični inspektor, osoba zavidnoga znanja i intelektualne logike. Nicolas Remin je u priču o ubojstvu upleo sjaj i tamu jedne epohe i nama iznimno zanimljive jer smo je i sami bili dijelom.
Prvi slučaj commissarija Trona pokazuje kako je on legitimni nasljednik svih velikih inspektora u povijesti krimića, od Poirota, Maigreta do Pepe Carvalhoa, Guida Brunettija ili inspektora Montalbana. Sama Venecija kao pozornica događaja pokazala se veličanstvenom, a uzbuđenje koje pruža čitanje Snijega u Veneciji čini da čitatelji s nestrpljenjem očekuju Tronov drugi slučaj.
Commissario Tron nadmašio je svoga današnjeg venecijanskog kolegu, kapa dolje!
Krimi couch
Između više od 700 krimića objavljenih u Njemačkoj 2004. godine, Snijeg u Veneciji najprodavaniji je i najuspješniji njemački kriminalistički roman.