subota, 11. 9., 12 sati, Hrvatski glazbeni zavod
moderira Kruno Lokotar
Ove godine po peti će se put dodijeliti najizdašnija književna nagrada u Hrvatskoj, nagrada Fric koju je osnovao tjednik Express a koju podupire Barcaffé. Nagrada koja ime nosi po nadimku najvažnijeg hrvatskog pisca i intelektualca 20. stoljeća Miroslava Krleže, dodjeljuje se za najbolje djelo fikcijske proze objavljeno od srpnja do lipnja svake godine, napisano na hrvatskom, bosanskom, crnogorskom ili srpskom jeziku a objavljeno u Hrvatskoj u izbornoj godini. Do sada su laureati nagrade bili Damir Karakaš za roman Sjećanje šume, Jurica Pavičić za roman Crvena voda, Darko Cvijetić za roman Schindlerov lift i Marko Gregur za roman Vošicki.
Na predstavljanju ovogodišnje nagrade govorit će glavni urednik 24sata Goran Gavranović, prošlogodišnji laureat Marko Gregor, predsjednica žirija Jagna Pogačnik i članica žirija te intendantica Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu Dubravka Vrgoč, a razgovor će moderirati koordinator nagrade Kruno Lokotar.
Saznat ćemo koliko knjiga uopće konkurira za ovogodišnju nagradu, kada će žiri u sastavu Jagna Pogačnik (predsjednica), Igor Vikić, Tomislav Brlek, Čedo Prodanović, Dubravka Vrgoč, Hrvoje Klasić i Dragomira Majhen objaviti naslove koji su ušli u širi izbor od 13 knjiga, a kada pak uži izbor, te na koncu i kada će biti svečano proglašenje dobitnika.
Add comment