Nastavak eseja Dalibora Blažine o knjizi “Oproštaj s jeseni” slavnog poljskog pisca Stanislawa Ignacya Witkiewicza.

Jergović je književnik koji ne bježi od kontroverznih tema, koji se ne boji postavljati teška pitanja i koji svojim radom doprinosi razvoju kritičke svijesti unutar društva. Kroz njegova djela čitatelji se suočavaju s temama identiteta, domovine, obitelji, gubitka i nade.

Ljubav, sjećanja i potraga za smislom – Mi Manuela Vilasa donosi dirljivu priču o ženi koja pokušava pobijediti zaborav i samoću.

Čestitamo našoj prevoditeljici Lei Kovács na nagradi Iso Velikanović za prijevod s francuskoga romana Dobrostive Jonathana Littella

Dok se svjetla Reykjavíka čine dalekima, a televizori širokog ekrana polako osvajaju i najzabačenije kutke, jedno malo islandsko selo i njegovi stanovnici bore se s vječnim pitanjima sudbine, ljubavi i smisla života

Esej o knjizi Oproštaj s jeseni slavnog poljskog pisca Stanislawa Ignacya Witkiewicza, prvi dio

Obitelj i škola trebale bi biti sigurna mjesta, no često su poprišta boli. Luce Kozina piše o djetinjstvu bez uljepšavanja

U doba najveće prijetnje, Anna Seghers napisala je Sedmi križ – svjetionik humanizma u svijetu punom nepravde

Veljača je mjesec karnevala, različitosti i novih početaka koji nagovješćuju proljeće. U veljači možeš biti bilo tko, nositi najuzbudljivije maske i otkriti nezaboravne priče i književne likove!

Ako u svijetu književnosti postoji zlatna liga, čine je klasici i ponovljena izdanja. Knjige su to koje obožavaš čitati, poklanjati i čuvati na posebnom mjestu na svojim policama.

“Čuješ li?” upita dijete okrećući se prema muškarcu. U tom trenutku muškarcu je četrdeset godina i srčani su mu se zalisci otvorili…

Željeznički kolodvor Ostiense Da ih ubijem i spasim milijune života ili da ih ne ubijem i spasim svoj? To je na meniju ovog stoljeća.